Vizyobed Ürün Özellikleri

Vizyobed Antidekübitik (Havalı) Yatak Özellikleri

 1. Vizyobed orta yüksek risk grubuna dâhil  hastalarda yatak yaralarının (dekübit ülserleri) oluşmasını önleyebilecek ve mevcut yatak yaralarının tedavisine destek olabilecek şekilde ara yüz basıncını yeniden dağıtabilecek özelliklere sahiptir.
 2. Yatak çok yüksek risk dâhil olmak üzere çeşitli risk gruplarında yatak yarası oluşumunu önleme ve 4. evre dâhil çeşitli evrelerdeki yatak yaralarının tedavisinde destek amacıyla kullanılmalıdır.
 3. Vizyobed ile verilen şilte sıvılara geçirgen olmayan, nemi absorbe eden, poliüretan malzemeden üretilmiştir. Bakteriyostatik ve fungostatik özelliklerde olmanın yanı sıra 4 (dört) yöne gerilebilen esnekliktedir.
 4. Vizyobed A, B sisteminde çalışıyor ve  her beş dakika ara ile vücudun temas noktalarını değiştiriyor.Kan dolaşımı sağlayarak, hastaya pozisyon vermeye gerek bırakmaz.
 5. Vizyobed dört hava girişlidir;
  1. 1-A girişi,
  2. 2-B girişi yatağın şişmesini sağlar,
  3. 3- Hava üfleme girişi
  4. 4-oksijen panelinden doğrudan oksijen üfler; terlemeyi, kuru kepeklenmeyi önler.
 6. Havalı yatağa bağlı iki adet hava motor mevcuttur;
  1. 1-A B motoru iki çıkışlı
  2. 2-Hava üfleme motoru bir çıkışlı hastanın sırtına hava üfler.
 7. Vizyobed Antidekübitik yatak (havalı yatak) iki adet statik ve dinamik modda çalışabilen hava pompası, bir adet poliüretan malzemeden imal edilmiş A-B sisteminde çalışabilen, 4 hava girişli yatak, iki adet sıvı geçirmeyen ancak hava geçirebilen antibakteriyel kılıftan oluşmaktadır..
 8. Motorlar 220-230 V şebeke geriliminde çalışabilmelmektedir.
 9. Vizyobed birbirinden bağımsız 15 hava hücresinden oluşmaktadır,dört hava hücresi, hava ve oksijen üfleme özelliğine sahiptir.
 10. Havalı yatağın motorları sessiz çalışmakta, hastanın kilosuna göre basınç ayarı yapabilmektedir,
 11. Vizyobed yatak koruyucusu poliüretan antibakterial malzemeden üretilmiştir. Koruyucu 90 derecede makinada yıkanabilmekte, havayı geçirip sıvıyı geçirmemektedir.
 12. Yatakların başucu kısmında acil durumlarda havayı tahliye edebilmek amacıyla iki adet hava boşaltma (CPR) musluğu bulunmaktadır.